Back to Top

NAPRAWDĘ CHCECIE ODEBRAĆ SAMORZĄDY PARTYJNYM KLANOM?

KUKIZ’15 - REPUBLIKANIE - ENDECJA - KONGRES NOWEJ PRAWICY - WOLNOŚĆ/KORWIN - KOLIBER:

Trochę byliśmy zaskoczeni informacją, że Kukiz '15 "chcą odebrać samorządy partyjnym klanom". Pod takim hasłem rozpoczęli kampanię samorządową. Przez dwa lata funkcjonowania Kukiz '15 nigdy nie widzieliśmy ich przy takiej robocie - chociaż zaiste, na Podkarpaciu jest co w tym obszarze robić.

No ale dobrze - weźmy to za dobrą monetę. Mamy w takim razie dla Kukiz '15 i odgałęzień (Republikanie, Endecja, Koliber, KNP) propozycję. 4 lipca będzie rok, jak Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie (sygn. RP I Ds 27/2016) rozpoczęła postępowanie w sprawie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Ta inwestycja to pomnik ciemnych interesów i mętnych procedur - rozpoczęta przez koalicję PO-PSL bez jakichkolwiek wahań czy korekt była kontynuowana przez PiS. Na końcu wyszło na to, że za 200 mln publicznych pieniędzy wybudowano obiekt tylko po to, by oddać go w zarządzanie prywatnej, obcej kapitałowo firmie która co roku za swą działalność ma brać jeszcze dalsze pieniądze.

Postępowanie prokuratorskie dotyczy tego, co działo się przy budowie. Mimo tego, iż obejmuje działanie najwyższych władz województwa, opinia publiczna nic o nim nie wie. Proponujemy zatem wszystkim tym siłom które twierdzą, iż funkcjonowanie Polski w realiach standardów PO-PiS-u im się nie podoba, byśmy 4 lipca wystąpili do Prokuratury o przekazanie opinii publicznej informacji na temat tego postępowania. Rok to jest dość czasu, by przeprowadzić takie postępowanie. Skoro nic się nie dzieje, to opinia publiczna ma prawo podejrzewać, że sprawa albo jest przedmiotem jakichś partyjnych rozgrywek, albo istnieje plan zamiecenia nieprawidłowości pod dywan. Jeśli przy zbliżających wyborach samorządowych chcielibyśmy zaprowadzenia nowych standardów moralnych rządzenia naszym województwem, to wyjaśnienie sprawy CWK jest ku temu najprostszą drogą.

Naszą ofertę mailowo skierowaliśmy do:

Paweł Kukiz - lider Kukiz '15
Paweł Skoczowski - lider Republikanów na Podkarpaciu
Bogusław Tofilski - lider Endecji na Podkarpaciu
Łukasz Belter - lider KNP na Podkarpaciu
Damian Małek - lider Wolność na Podkarpaciu
Marcin Serafin - II wiceprezes Stowarzyszenia Koliber