Back to Top

Jeszcze RZECZNIK czy już CZŁONEK?

W piątek 7 kwietnia br. marszałek Władysław Ortyl wystąpił na konferencji prasowej w Mielcu. Towarzyszył mu Leyko Tomasz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego. Niby nic niezwykłego. Panów nie trudno zobaczyć razem przed kamerą. Jednak jak się chwilę zastanowić...

Ortyl mówił o sprawach politycznych, kandydatach na prezydenta w Mielcu i w Rzeszowie, o konfliktach pomiędzy działaczami PiS w powiecie mieleckim. Nie występował więc chyba jako marszałek województwa, tylko jako prezes partii w okręgu nr 23?

Jeśli tak, to co robił tam Leyko? Był tam służbowo? W takim wypadku jako pracownik urzędu działałby na rzecz partii w ramach obowiązków służbowych. Skoro tak, to Majkut Lesław, Sekretarz Województwa Podkarpackiego, powinien go chyba natychmiast wywalić z pracy bez wypowiedzenia.

A może Ortyl był tam jednak jako marszałek? Wtedy w obecności Leyki nic dziwnego nie ma. Tylko w takim wypadku Ortyl musiałby uważać, iż w jego kompetencjach jako marszałka jest zajmowanie się kandydatami na prezydentów miast i rozstrzyganiem konfliktów partyjnych.

Czyli z którym wariantem mieliśmy do czynienia?

A może jest jeszcze jakieś inne wyjaśnienie? Spróbujemy wkrótce zapytać o to pana Majkuta.